תכנון העתיד בראש שקט - יפוי כוח מתמשך ועוד

¨ מה זה? יפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר את תכנון החיים שלכם גם בתקופה שלא תהיו מסוגלים לבצע פעולות מסוימות או אף להביע את רצונכם בנוגע אליהן. 

¨ למה חשוב לעשות יפוי כוח מתמשך? [1] התכנון המוקדם מעניק שקט ושליטה על תכנון העתיד בתקופה שלא תהיה לכם שליטה על חייכם. [2] מעניק שקט לאהובים שלכם, ומיידע אותם מה אתם רוצים שיקרה, נותן להם שקט נפשי שמכבדים אתכם ומונע מחלוקות ביניהם. [3] מי שלא חותם על יפוי כוח ומגיע למצב של חוסר כשירות, יעבור תהליך של מינוי אפוטרופוס, תהליך מסורבל יותר, יקר יותר, מכביד על האפוטרופוס, ומעניק יותר סמכויות למדינה להתערב.

¨ ומה עם יפוי כוח נוטריוני רגיל? יפוי כוח כזה הוא תקין כל עוד אתם בכשירות, אולם הוא יפקע כאשר חלילה תאבדו את הכשירות, ואז אם תצטרכו לבצע פעולה כלשהי, במיוחד מול הרשויות, לא תוכלו לבצע את הפעולה ללא אפוטרופוס.

¨ איך עושים את זה? פונים לעו“ד שעבר הכשרה והסמכה ממשרד המשפטים, והוא ילווה אתכם בתהליך.

אופציות אחרות / נוספות / משלימות לתכנון העתיד בראש שקט

¨ נושאים רפואיים בלבד: ניתן לעשות יפוי כוח בנושאים רפואיים בלבד, ללא כספים, נדל“ן וכדומה. אין צורך בעורך דין. פנו לקופת החולים שלכם לקבלת נתונים נוספים.

¨ יפוי כוח לעניין חוק החולה הנוטה למות: יפוי כוח מתמשך אינו מכוון לעסוק בעניינים כאלה. לשם כך יש צורך במסמך הוראות מיוחד. פנו לקופת החולים שלכם לקבלת נתונים נוספים.

¨ הנחיות מקדימות למינוי אפוטרופוס: ניתן להכין מסמך שבו אתם מביעים את רצונכם, במידה וחלילה ימנו לכם אפוטרופוס, מי אתם מעדיפים שיכהן כאפוטרופוס, ואילו הנחיות ספציפיות חשובות לכם שיפעל על פיהן.

¨ מינוי תומך החלטות: יש אפשרות יחד או בנפרד מיפוי כוח מתמשך, שתמנו לכם אדם שיסייע לכם לקבל החלטות, יאסוף עבורכם מידע, ויילך יחד אתכם למקומות הרלוונטיים, ויתווך ביניכם לבין המידע, כך שתוכלו לקבל את ההחלטה בעצמכם לאחר שקיבלתם את מלוא המידע מאדם שנאמן עליכם. 

¨ מסמך הבעת רצון: מסמך שבו אפוטרופוס (כמו הורה לקטין), מביע את רצונו מי ישמש כאפוטרופוס במקומו, למקרה שלא יוכל למלא את תפקידו.

 

כתיבת תגובה